Parę słów o mnie

Parę słów o mnie

Urodziłam się w Warszawie. Studia na PWSM w Warszawie (dzisiejszy Uniwersytet Muzyczny) ukończyłam z tytułem Magistra Sztuki. Jako flecistka, kameralistka, solistka i pedagog w szkolnictwie muzycznym, pracowałam kolejno w Warszawie (do 1981), Meksyku (1981-1985), Grecji (1985-2011) i na Cyprze (2011-2012). Równolegle przez te wszystkie lata, zajmowałam się również malarstwem uczestnicząc w wielu wystawach malarskich. Od 2012 roku do chwili obecnej mieszkam w Warszawie i kontynuuję moją twórczość malarską.

Od dziecka te dwie dziedziny sztuki towarzyszyły mojemu życiu. Równolegle do studiów klasycznej muzyki “studiowałam” z wolnej stopy malarstwo. Być może taka forma studiów spowodowała, że posługując się instynktem, a nie tym co wolno lub nie, moje obrazy charakteryzują się wyjątkową autentycznością.

Malarstwo, to zaspokojenie mojej głębokiej, osobistej potrzeby przekazania zbieranych inspiracji życiowych, emocji, zatrzymanych chwil. Moje obrazy to kontynuacja mojego życia muzycznego, przejście z roli “odtwórcy” do roli “twórcy”, gdyż traktuję je jako moje kompozycje. Prezentując moją twórczość na wernisażach, czuję się podobnie jak podczas własnego recitalu, a jeśli to co robię podoba się odbiorcom, jeśli choć trochę czują tak jak ja, to daje mi wielką satysfakcję i poczucie spełnienia.

Zapraszam do oglądania mojego portfolio.

jblogo